Spotkanie z Magdaleną Żelazowską – fascynująca opowieść o Polkach, które podbiły Amerykę
12 czerwca 2026
W czwartkowe popołudnie, 11 czerwca 2026 r., odbyło się niezwykle interesujące spotkanie autorskie z Magdaleną Żelazowską – dziennikarką, reporterką i pisarką, autorką książek m.in. „Polki w Ameryce. Historie kobiet, które wyruszyły za ocean i podbiły świat”, „Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata” oraz „Nowy Jork. Opowieści o mieście”. Wydarzenie przyciągnęło miłośników literatury i historii, a także wszystkich zainteresowanych tematyką emigracji oraz losami Polaków w Stanach Zjednoczonych.
.jpg)
.jpg)