Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty literackie „Inscenizowana historia pisma i komunikacji”

    31 maja 2016r. w Filii Bibliotecznej w Kurzelowie odbyły się warsztaty literackie pt „Inscenizowana historia pisma i komunikacji, które prowadził pan Michał Zawadka - konferansjer, lektor, animator publiczności, aktor teatralny. Zawodowo artysta estradowy, telewizyjny, kaskader filmowy, a przede wszystkim autor książek.


 

 

 

    Gość przeprowadził zajęcia dla uczniów kl.I ze Szkoły podstawowej, w których uczestniczyli również wychowawcy klas oraz pani bibliotekarka z Biblioteki Szkolnej w Kurzelowie. Warsztaty zorganizowała Fundacja Centrum Edukacji dla Rozwoju w ramach zadania publicznego „A my czytamy” współfinansowanego ze środków  Gminy Włoszczowa, we współpracy z Biblioteką we Włoszczowie i Filią Biblioteczną w Kurzelowie.
    Pan Michał wykorzystując swoje zdolności aktorskie i sprawnościowe w niezwykły sposób przedstawił historię pisma. Raz był jaskiniowcem polującym na mamuty i utrwalającym to wydarzenie w formie rysunku czyli pisma obrazkowego, innym razem Egipcjaninem produkującym papirus czy Indianinem, posługującym się symbolicznymi znakami – pismem węzełkowym i dymem z rozpalonego ogniska. Dzieci poznały także opracowane w XIX w. przez Ludwika Braille – pismo dla niewidomych. Mogły rysować, wiązać supełki, dotykać druków brajlowych, używać stempli do drukowania swoich imion. Nie zabrakło również informacji o przełomowym wydarzeniu w dziejach pisma – o wynalezieniu ruchomych czcionek przez Jana Gutenberga.
Michał Zawadka w trakcie spotkania wcielał się w różne postacie – człowieka pierwotnego, egipskiego kapłana i Indianina w kolorowym pióropuszu na głowie, dzięki czemu warsztaty były bardzo atrakcyjne i wywołały wiele emocji wśród zgromadzonych dzieci. Nasz gość w interesującej i zabawnej formie ukazał książkę jako coś wyjątkowego i fascynującego, stworzył wokół niej aurę przygody.
    Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywność i mamy nadzieję, że te niecodzienne warsztaty rozbudziły w was apetyt na książki.

Biblioteka dziękuje Fundacji za organizację oraz za współpracę Dyrekcji Domu Kultury
w Kurzelowie.

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk