Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie

 • Ankieta

  Czy podoba Ci się nowa strona?
 • Zobacz też

 • Kontakt

  Biblioteka Publiczna we Włoszczowie
  ul. Kościuszki 11
  29 - 100 Włoszczowa

Jesienne impresje z Wiesławą Rybicką-Bogusz i Eweliną Bień

Czy można urodzić siebie? Okazuje się, że tak. Przekonała nas o tym Wiesława Rybicka-Bogusz, bohaterka spotkania „Jesienne impresje”. Wiesława Rybicka-Bogusz to menadżerka ochrony zdrowia, społeczniczka, wolontariuszka. Prezeska Regionu Mazowsze Stowarzyszenia Kobiety w Centrum. Autorka i realizatorka projektów prozdrowotnych. Ambasadorka profilaktyki raka piersi. Charyzmatyczna, zdecydowana, empatyczna i spełniająca się kobieta, która swoją energią zaraża inne kobiety.

Narodziła się na nowo w maju 2015 r., kiedy w wieku 48 lat doznała udaru mózgu, częściowej afazji i paraliżu połowicznego. Po długiej rehabilitacji postanowiła całkowicie zmienić swoje życie, „dotarła do siebie”. Wszystkie najważniejsze wydarzenia oraz osoby, które ją na nowo „kształtowały” opisała w książce „Urodziłam siebie. Teraz żyję tak, jak żyć chciałam zawsze…”

 Na spotkaniu wspominała m.in. o tym: czym był dla niej PGR, jakie ma wspomnienia, w którym momencie życia zorientowała się, że bycie z PGR jest naznaczeniem. Opowiada również o codzienności swoich rodziców, a zwłaszcza swojej babci Stefci, kobiecie wyjątkowej, po której odziedziczyła siłę swojego charakteru. To ona zbudowała ją jako człowieka, przekazała wartości, uczyła pracowitości, tolerancji i szacunku dla innych. Wspominała również o wyjątkowych kobietach, które pojawiały się w ważnych momentach jej życia, przełomowych decyzjach, odważnych krokach, a mianowicie: swojej wnuczce Amelii, Joannie Waresze, której poznanie na zawsze odmieniło jej życie, Agnieszce Kwaśniewskiej, Bożenie Olszewskiej, Małgorzacie Witkowskiej, czy Magdalenie Sobkowiak-Czarneckiej.

Atmosfera spotkania była niezwykła, tak jak jej bohaterki. Przepełniona emocjami i wiarą w kobiecą siłę, działała jak plaster miodu na uczestników spotkania. Uzupełnieniem była oprawa muzyczna. Ewelina Bień swoją historią, a zwłaszcza swoim pięknym głosem zachwyciła wszystkich obecnych. Śpiewając znane piosenki m.in.: „Miłość w Portofino”, „Mały Elf”, „Uciekaj moje serce”, „Niech żyje bal”, porwała wszystkich do wspólnej zabawy. Przy takich kobietach można było naładować się dużą dawką pozytywnej energii. Zaskakują apetytem na życie, a przede wszystkim deklaracją pomocy, bo jak przekonywała Wiesława Rybicka-Bogusz "Bardzo ważne jest w kłopotach napotkanie wyciągniętej ręki. Ja wyciągam swoją z życzliwością, ale i z siłą. Chcę pomóc kobietom zagubionym, zrobić pierwszy, może najważniejszy w ich życiu krok".

            Organizatorem spotkania była: Biblioteka Publiczna we Włoszczowie, Dom Kultury we Włoszczowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie.

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-11-20 15:27:36przez:
Opublikowano:2023-11-20 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:29

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.