Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie

 • Ankieta

  Czy podoba Ci się nowa strona?
 • Zobacz też

 • Kontakt

  Biblioteka Publiczna we Włoszczowie
  ul. Kościuszki 11
  29 - 100 Włoszczowa

Czytanie daje siłę! - Ogólnopolski Dzień Biblioterapii

14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Biblioterapii. Data nie jest przypadkowa. W listopadzie 1997 roku zostało oficjalnie zarejestrowane Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne. Tegoroczne hasło brzmi: „Czytanie daje siłę! Biblioterapia we wzmacnianiu rezyliencji”.

Na oficjalnej stronie Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego czytamy […] „odpowiednio zastosowana literatura może wspomóc proces radzenia sobie z problemami i kryzysami dnia codziennego. Wzmacnianie rezyliencji literaturą terapeutyczną pomaga w wypracowaniu w sobie niezbędnych do dobrego życia kompetencji psychicznych”. Nasza Biblioteka dysponuje odpowiednimi zbiorami. Zachęcamy również do obejrzenia wystawy poświęconej biblioterapii. Znajdziemy na niej wiele ciekawych książek i płyt CD. Będą tu bajki - pomagajki, literatura dziecięca, młodzieżowa i dla dorosłego czytelnika, ponadto filmy i audiobooki. Ekspozycja jest dostępna w Czytelni od 14 listopada do 5 grudnia 2023 roku. Zbiory dostępne na wystawie można wypożyczyć.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-11-14 12:31:57przez:
Opublikowano:2023-11-14 00:00:00przez: Mariola Piech
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:40

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.